Agrociagnik – wszystko o ciagnikach i traktorach rolniczych

Gdzie ta wiosna?

Mamy już 17. dzień kwietnia, a atmosferycznej, stałej wiosny jak nie było, tak nie ma. Chociaż było parę dni cieplejszych, dziś w drugi dzień Wielkiej Nocy w niektórych rejonach kraju spadł śnieg. Co się dzieje z tą pogodą? Gdzie jest to „globalne ocieplenie”, o którym każdy ekolog głośno mówi, kiedy w Polsce występują burze lub temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza. Choć dla rolników zima to czas odpoczynku i przygotowań, radzimy, jak wykorzystać go najlepiej przy ciągnikach rolniczych.


 

Być może niektórzy z Was już dokonali wstępnych przeglądów, napraw czy remontów ciągników rolniczych spodziewając się szybkiego przyjścia wiosny i rozpoczęcia przygotowań do siewu. Jak widać, pogoda spłatała nam wszystkim figla, dzięki czemu dostaliśmy jeszcze trochę czasu od Matki Natury na lepsze przyjrzenie się naszemu sprzętowi rolniczemu. Warto wykorzystać ten czas, bo w prognozach długoterminowych prawdziwej wiosny nadal nie widać!

Czym się można zająć w tym czasie? Przede wszystkim wróćmy do garażów i gruntownie przyjrzyjmy się pracy poszczególnych podzespołów naszych ciągników rolniczych. Zachęcamy do lektury naszych poradników dotyczących dbania i pielęgnacji ciągników rolniczych, które można znaleźć w starszych postach. Przypominamy, że dobrze dokonany przegląd lub naprawa świadczy nie tylko o dobrze wykonanej pracy i satysfakcji, ale pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na bezawaryjnej pracy. Bo praca ma przynosić zyski, a nie generować koszty!

Polecamy także ponowną analizę i zastanowienie się nad tegorocznym siewem. Zwróćmy uwagę na ceny, na zmieniający się klimat i trend, za jakim podążają polscy rolnicy. Czasami warto iść pod prąd i na tym zyskać. Ale to już tylko Wasza wola, co zasiejecie na polskich polach. My życzyć jedynie możemy wysokich plonów i zapraszamy ponownie na naszą stronę!

 

Related posts: